Nové Vaal skilly v updatu 3.20

Pozor - jedná se o obsah přesunutý z původní domény Exiles.cz a některé části se nemusí zobrazovat správně!

Nova expanze není nikdy to pravé ořechové, pokud nemáme i nové skilly – ale co teprve, když dostaneme nové Vaal skilly?

Nové Vaal skilly

Nové Vaal skilly se do hry moc často nepřidávají – věřte nebo ne, ale nejmladším Vaal skillem v současné hře je Vaal Ancestral Warchief. Ten byl přidán ve verzi hry 3.4.0 – tedy v půlce roku 2018. Ano, koukali jsme se několikrát a vážně jsme byli přes 4 roky bez přídavku nových Vaal verzí skillů.

Spousta skillů byla bez vlastních Vaal verzí a tím ztrácela na zajímavosti, utility či množství poškození oproti skillům, které ve Vaal verzi máme. Nová expanze probořila tyto čtyřleté ledy a pár skillů konečně uvidíme i ve Vaal kabátku. No a v redakci pevně doufáme, že updatem 3.20 to nekončí, a že se dočkáme brzy dalších. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká.

Vaal Flicker Strike

Máte alespoň trochu rádi anime? Chtěli jste se někdy při použití skillu cítit jako protagonista tohoto žánru při svém ultimátním zakončováku? V tom případě nemáte na co čekat a doporučíme si v The Forbidden Sanctum zahrát právě Vaal Flicker Strike.

Důležitým faktem Vaal Flicker Strike je to, že zkombinuje damage všech 25 opakování do jednoho finálního hitu – a to včetně spočítané Damege over Time. Vaal Flicker Strike tedy přímo vybízí k udělení masivní DoTky bossům, a to i přes to, že má na ailment damage 70% penalizaci.

Jde vlastně o jednoduchou matematiku, sice dáte jen 30% damage ignitem každým jednotlivým hitem, nicméně jich dáte 25. Všechna ta damage se sečte a z ní vznikne finální obří ignite, kterému se nemá moc co vyrovnat. Stejně to mimochodem funguje i pro poison. Věříme, že z Vaal Flicker Striku uvidíme velice zajímavé buildy.

Vaal Cleave

Jste hráči, kteří by si rádi zahráli s HeadHunterem, ale neměli jste prozatím to štěstí? Nebo vás nebaví vydělávat ve hře jen kvůli tomuhle itemu? Vaal Cleave pro vás má skvělé řešení – malý HeadHunter schovaný ve skill gemu.

Buďme upřímní, Cleave potřebovalo nějaký gigantický buff – a ne, předchozí buff +2 radius to opravdu nebyl. Vaal verze by mohla nicméně vše vyřešit. Kromě toho, že bude Vaal Cleave fungovat jako malý HeadHunter, bude i buffovat samotné cleave. Stačí ho použít k doražení raritního monstra a vaše Cleave dostane masivní buff k AoE, Culling Strike a More Damage proti nepřátelům po 50% life. No a také seberete raritnímu monstru všechny jeho módy na 20 vteřin – zde je ten malý HH.

YouTube player

Vaal Caustic Arrow

Caustic Arrow vlastně nikdy nemělo nějaký velký problém s clearem, a tak nás trochu překvapilo, že jeho Vaal verze podle prvotní ukázky vypadá zaměřená právě na clear. Prozatím nám vývojáři ukázali jen jak tenhle skill bude vypadat, nicméně nemáme žádná čísla.

Doufáme však, že bude mít Vaal Caustic Arrow značně větší damage než jeho klasická verze, a tak pomůže těmto buildům i poškození proti bossům. Nicméně by bylo špatné si nalhávat, že Vaal Causti Arrow nevypadá skvěle, teď jen tu damage nebo další zajímavý efekt stylu Vaal Cleave a budeme všichni spokojeni.

YouTube player

Vaal Volcanic Fissure

Volcanic Fissure je úplně nový skill, který vývojáři přidávají do této expanze a rovnou dostává i svou Vaal verzi. Trochu GGG podezříváme, že se pokoušeli původně udělat Vaal Molten Strike a vzniklo z toho něco úplně jiného, a tak si řekli, že mají alespoň o skill navíc.

Pokud jste přiznivci Slam útoků, určitě vás tenhle skill zaujme. Nicméně budeme plně upřímní – Vaal verze vypadá naprosto nepoužitelně. Je sice vizuálně pěkná a v prvních vteřinách to vypadá vážně solidně, ale chová se jako ligová mechanika Abyss. Cestuje si kam chce a zpravidla úplně do jiného směru, než chcete běžet.

Upřímně bez ukázky samotného skill gemu a/nebo testování ve hře, tento skill nedokážeme zhodnotit. Věříme, že damage tam bude, ale když se podíváte na video výše… nejsme si jistí, jestli je v Path of Exile vhodné hrát loterii i při používání skillů.

Vaal Molten Strike

Molten Strike je dlouhodobě docela nepoužívaným skillem – sice má solidní single-target damage, ale co ten clear? Tenhle skill je už poněkud archaický a nedokáže udržet tempo s rychlostí hry. Nikdo v dnešním Path of Exile nechce mlátit jednu potvoru po druhé.

Vaal verze Molten Strike by toto ovšem mohla vyřešit – na první pohled to vypadá, že při nějaké investici by najednou tenhle skill mohl mít i velice solidní clear a vyčistit jedinou mapu by netrvalo půl hodiny. Jenže je zde opět lehký náznak náhody a faktu, že dost možná nebudete trefovat všchna monstra.

Vypadá to nicméně lépe než Vaal Volcanic Fissure – i zde si ale nedovolíme zatím skill zhodnotit, dokud ho neuvidíme v akci přímo ve hře v novém updatu.

YouTube player

Vaal Smite

Od těch trochu hůře povedených skillů pojďme k těm, které vypadají extrémně už na první pohled. Prvním takovým je Vaal Smite, na které jsme velice zvědaví i číselně co se týče damage a buffu, který bude dávat.

Z malé ukázky od vývojářů je vidět, že Vaal Smite se chová velice podobně jako Vaal Ice Nova – má tendence chainovat mezi jednotlivými monstry. Pokud zde bude mechanická podobnost právě se zmíněnou Ice Novou a nebudeme mít omezení na počet hitnutých monster, bude to masakr.

Při solidní investici do AoE bychom se mohli dočkat situace, kdy po zmáčknutí jednoho tlačítka necháte zmizet třeba úplně celý Legion – na jedno kliknutí. Nehledě na fakt, že buff přidané lightning damage by měl být u Vaal verze silnější než u té klasické.

Vaal Venom Gyre

Dalším novým Vaal skillem, který vypadá možná až moc extrémně je Vaal Venom Gyre. Tenhle skill je používaný i nyní a jsou z něj velice silné buildy. Není to ale úplně pro každého – musíte používat skill, „chytat“ vracející se projektily a poté používat ještě whirling blades, abyste je znovu vypálili na monstra.

Vaal Venom Gyre tuhle interakci trochu zjednodušuje, stačí na něj kliknout a máte rovnou připravených 50 projektilů, které můžete rozsévat po mapě tím, že se budete pohybovat pomocí Whirling Blades. Kromě toho, že je to o 20 projektilů navíc oproti klasické verzi, se tyhle projektily postupně i doplňují.

Tohle zní naprosto skvěle na clear, ale použitelné je to i na bosse. Takto vystřelené projektily totiž nerespektují to, že jedno použití projektilového skillu znamená pouze jeden hit na bosse. Venom Gyrem můžete hitnout bosse třeba až 9 projektily najednou – stačí prakticky použít Whirling Blades skrze něj.

Solidní na clear, solidní na bosse a navíc jsou ve hře různé mechaniky, které vám dovolí vaal skilly používat s daleko menšími omezeními nebo prakticky nepřetržitě (hateforge, sextant na mapy a podobně). Očekáváme, že Vaal Venom Gyre bude někde v TOP 5 používaných skillech této ligy.

YouTube player

Vaal Blade Flurry

No a nakonec možná to nejhorší? Může vlastně něco být ještě horší než Vaal Volcanic Fissure? Dost možná ano.

My v redakci pevně doufáme, že vývojáři při natáčení ukázky Vaal Blade Flurry záměrně zpomalili hru nebo si vzali zbraň s opravdu malým attack speedem. Pokud ne, báli bychom se toho, že bude skill v reálném světe dost nepoužitelný.

Vypadá skvěle, damage určitě mít bude – ale všimli jste si, jak strašně dlouho trvá, než se „nabije“? Než se zvětší kruh na maximum a začne se dávat monstrům damage – budete v reálném Path of Exile dávno koukat na tuto obrazovku:

S nadějí tedy vyhlížíme ukázku samotných skill gemů, abychom si mohli říct, že je vše v pohodě a Blade Flurry bude mít po dlouhé době i jiné použití kromě kombinace s General’s Cry.

0 0 votes
Hodnocení článku
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments